Neden İngiltere’de Eğitim?

İngiltere, akademik başarıları ve eğitim kalitesi ile tartışmasız tercih edebileceğiniz en iyi ülkelerin başında geliyor. İngiltere’de eğitim almayı tercih etmenizin nedenlerinin başında eminim yüksek kaliteli akademik bir eğitim almak istemeniz olacaktır. Bunun dışında İngiltere’de eğitim, size bundan çok daha fazlasını sunacaktır.

İNGİLTERE’DEN ALACAĞINIZ DİPLOMA DÜNYANIN HER YERİNDE TANINIR

İngiltere’de eğitim almış olmak, muhtemelen nerede çalışacağınıza bakılmaksızın saygı duyulan bir insan olmanıza yardımcı olacaktır. Bunların dışında tam olarak olmak istediğiniz çalışma ortamında, daha yüksek bir maaşla işe başlama potansiyelini arttıracaktır. İngiliz Üniversiteleri öğrencilerinin, kendilerini zorlayan ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi hedefler. Standartları yüksektir ve yüksek öğretim sistemi, yıllardır diğer ülkelerdeki yükseköğretim standartlarının temelini oluşturmuştur.

İngiliz okulları, öğrencilerine dünya standartlarında bir eğitim sağlama konusunda zengin bir geçmişe ve geleneğe sahiptir. Dünya çapında bilinen Cambridge ve Oxford üniversitelerinin yanı sıra, aynı nitelikte eğitim alabileceğiniz ve dünya sıralamasında kendini gösteren daha pek çok üniversiteye sahiptir. İngiltere okullarında başarılı olabilmek için ihtiyacınız olan yetenekleri kazanırsınız. Dünya ekonomisinde, alanınızda başarılı olabilmek için sizi başkalarından ayıran belirli beceri ve yeteneklere ve bunları kullanabilmeye ihtiyaç duyarsınız. Gelecekteki işverenleriniz, etkili, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri de dahil olmak üzere pek çok beceri setlerine sahip yüksek kaliteli bir çalışan olmanızı bekleyecek. İngiltere eğitiminin temel amacı, önce kendi yetenek ve becerilerinin farkında olan, onları nasıl kullanacağını bilen, farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmektir. Eğitim hayatınız boyunca analitik düşünmeye, sorgulamaya, bağımsız düşünme ve analiz etmeye teşvik edilirsiniz. 100’den fazla Nobel ödülü olan bilim adamları ve kurumların İngiltere’den çıktığını biliyor muydunuz?

Yüksek standartlarda sunduğu eğitim kalitesinin dışında İngiltere seyahat etmek için en popüler ülkelerin başında gelir. Özellikle lokasyon olarak pek çok ülkeye nazaran yakın oluşu ve çoğunlukla 3 yıllık bir lisans eğitimi alacak olmanız da diğer tercih sebeplerindendir.

Zengin bir tarihe sahip olan bu ülkede eğitim almak, bize sorarsanız bir kültürdür.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.