MCAT Hazırlık

Tıp Fakültesi Kabul Testi (MCAT), tıp alanında gelecekteki başarısını tahmin etmek için ABD tıp okulları tarafından kullanılan bilgisayar tabanlı, çoktan seçmeli bir sınavdır.

MCAT’da Test Edilen Konular Nelerdir?

MCAT üzerinde ele alınan birkaç konu vardır: Biyoloji, organik kimya, genel kimya, fizik, üniversite düzeyinde biyokimya, psikolojiye giriş, sosyolojiye giriş. Yeni MCAT sisteminde ayrıca konuların bütünleştirilmesine daha fazla önem verilmektedir. Bu, genel kimya, fizik ve biyokimya gibi konuların hepsinin aynı pasajda göründüğü anlamına gelir!

Sınav Formatı ve Süresi

Yeni MCAT sınavında 230 soru vardır. Bu, daha fazla dayanıklılık ve odak gerektiren 6 saat 15 dakika süren bir testtir. Bu sınav, her geçişte 4 ila 7 soru ve her bilim bölümünde 15 bağımsız soru ve CARS (Kritik Analiz ve Muhakeme Becerileri) bölümünde 9 bölümden oluşuyor.

Student HUB Test Prep olarak amacımız, MCAT hazırlık süreçlerinde öğrencilere özel dersler vererek sınavda başarılı olmalarını sağlamak ve Amerika/Kanada Üniversitelerinde, medikal alandaki başvuru süreçlerinde başarılı bir profil çizmelerini sağlamaktır.