Kanada’nın En İyi 10 Üniversitesine Nasıl Girilir?

Kanada’daki en iyi 10 üniversiteye nasıl girilir? Toronto Üniversitesi, McGill Üniversitesi, Université de Montréal ve British Columbia Üniversitesi, Kanada’daki en prestijli dört üniversitedir. Altı fakültede 80’den fazla araştırma merkezi ile en iyi 100 üniversite arasında yer alan U of T, Kanada’daki en iyi üniversitelerden biridir. McGill Üniversitesi, sanat, bilim ve mühendislik dahil olmak üzere 300’den fazla lisans programı sunmaktadır. McGill’deki öğrenciler ayrıca 200’den fazla lisansüstü program arasından seçim yapabilir.

Montreal Üniversitesi, dünya çapında 150 ülkeden 120.000’den fazla öğrencisi ile Kanada’daki en uluslararası üniversitelerden biri olarak bilinmektedir. 1821’de kuruluşundan bu yana, UBC, mükemmel öğretim standartları ve yüksek kaliteli araştırma programları ile Kanada’nın seçkin araştırma kurumlarından biri haline gelmiştir. Toronto Üniversitesi de Kanada’daki en iyi 10 üniversite arasındadır. Bu üniversiteler, lisans programlarına, lisansüstü programlara ve diğer yüksek öğrenim olanaklarına başvurabilecek uluslararası öğrencilere açıktır.

Toronto Üniversitesi, Toronto, Ontario’da bulunan bu üniversitenin 90.000’den fazla öğrencisi ve 6.500 öğretim üyesi vardır. Yılda 2 milyar Dolarlık bir bütçeyle Kuzey Amerika’daki en büyük araştırma yoğun kurumlarından biridir. Üniversite, Marshall McLuhan (medya teorisinin babası), Michael J. Fox (aktör) ve William Shatner (aktör) gibi dünyanın en etkili yenilikçilerinden bazılarını yetiştirmiştir. Ayrıca kampüste Çağdaş Kanada Sanatı Müzesi gibi çeşitli müzelere ev sahipliği yapmaktadır.

Kanada’da En İyi 10 Üniversitesine Nasıl Girebilirsiniz?

Kanada’daki en iyi 10 üniversitesine girmek için, transkriptinizde yüksek notlar almanız gerekir. Ancak aynı zamanda ders dışı etkinlikler veya gönüllü deneyim yoluyla üniversite düzeyindeki çalışmalarda başarılı olabileceğinizi göstermeniz gerekmektedir. Burs veya ödül için başvuruyorsanız, hayır kurumları için gönüllü olmak veya daha sonra etkili olabilecek insanlarla yeni bağlantılar kurma fırsatlarının olduğu yerel etkinliklere yardım etmek gibi okul veya topluluk düzeyindeki faaliyetlere katılarak liderlik becerilerinizi göstermelisiniz. Kanada’da dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Toronto Üniversitesi, Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) tarafından dünya çapında 8. sırada yer almaktadır.
 • British Columbia Üniversitesi, ARWU tarafından dünya çapında 24. sırada yer almaktadır.
 • McGill Üniversitesi, ARWU tarafından dünya çapında 25. sırada yer almaktadır.
 • Queen’s University, ARWU tarafından dünya çapında 30. sırada yer almaktadır.
 • Université de Montréal, ARWU tarafından dünya çapında 39. sırada yer almaktadır.
 • Alberta Üniversitesi, ARWU tarafından dünya çapında 70. sırada yer almaktadır.

Kanada’da En İyi 10 Üniversitesine Girmek İçin Ne Yapmalıyım?

Şayet Kanada’da en iyi 10 üniversitede okumak istiyorsanız aşağıdaki kriterleri karşılamalısınız;

 • İyi bir lise diploması ile başvurun
 • Doğru kursları tercih edin
 • Ders notlarınız çok iyi olsun
 • Sağlam bir ders dışı özgeçmişe sahip olun
 • Başvuru yapacağınız üniversiteye zamanında başvurun

Kanada üniversiteleri dünyanın en iyileri arasındadır. Kanadalı öğrencilerin sunabileceği çok şey vardır. Kanada’da üniversiteye başvurmayı düşünüyorsanız, mutlaka profesyonel bir danışmanlık hizmeti almalısınız. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Kanada’daki eğitim fırsatlarına dair etkili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kanada’da eğitim görmek istiyorsanız aşağıdaki aşamaları takip ederek, en iyi üniversitede eğitim görme olanağına sahip olabilirsiniz;

 • Hangi üniversitelerin Kanada’daki en iyi 10 üniversite olduğunu öğrenmelisiniz
 • Bu üniversiteleri benzersiz yapan şeyin ne olduğunu bilmelisiniz
 • Her üniversitede araştırma kursu seçenekleri hakkında bilgi edinmelisiniz
 • Her okul için kabul şartlarına bakın ve hepsini karşıladığınızdan emin olmalısınız
 • Her okula gitmenin size ne kadara mal olacağını öğrenmelisiniz

Üniversiteye hazırlanarak, iyi notlar alarak ve doğru başvuru formunu doldurarak Kanada’da en iyi 10 üniversite arasına girebilirsiniz. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla üniversite başvurusu sırasında oldukça profesyonel bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.