İngiltere’de En İyi Ekonomi Okulları

İngiltere’de en iyi ekonomi okulları her zaman adından sıklıkla söz ettirmektedir. İngiltere dünya sıralamasında ilk onda yer alan birçok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversitelerden bir kısmı ise ekonomi ve işletme dalında kariyer yapmak isteyenlerin iyi bir eğitim alabileceği kurumlardır. Okullarda verilen eğitimler birbirinden farklıdır. Kimi üniversiteler daha geleneksel bir tarzda teorik bilgilerin öğretildiği bir eğitim verirken kimileri sırtını modernizme dayamış ve öğrencilerine işletmelerini nasıl modern bir şekilde ilerletebileceklerini öğretmektedir.  Bu nedenle seçeceğiniz üniversitenin öğretim planını iyi araştırmanızı öneririz.

İngiltere üniversitelerinde genelde yüksek bir disiplin hakimdir. Eğer okumayı planlıyorsanız kendinizi sıkı bir çalışmaya hazırlamanız lazımdır. Ayrıca üniversiteler öğrencilerden sadece sınavları geçmelerini değil onların araştırma yapmalarını ve tartışmalarını istemektedir. Bu nedenle onlara geniş imkanlar sunmaktadır. Ayrıca bazı üniversitelerin geniş öğrenci toplulukları bulunmaktadır. Böylece öğrenciler birbirileri ile dayanışma içinde okuyarak çok daha donanımlı bir şekilde üniversite eğitimlerini tamamlamaktadırlar. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İngiltere’de en iyi ekonomi okulları konusunda profesyonel bir hizmetin içerisinde yer almaktadır.

İngiltere’de En İyi Ekonomi Okulları Hangileridir? 

İngiltere de verdiği eğitimle öne çıkmış üniversiteler arasında ilk sırada Oxford gelmektedir. Arabistanlı iş adamları tarafından kurulmuş bu üniversiteden mezun olanlar üniversitenin ününden yararlanmanın yanı sıran geniş bir akademik topluluğundan parçası olurlar. Yine İngiltere’nin sayılı üniversitelerinden birisi Cambridge dir. Dünyada 3. Sırada yer alan bu üniversite girişimcilik eğitiminde ön sıralarda yer almaktadır. Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu dünyada 27. Sırada yer alan Nobel ödüllü eğitmenlere sahip okullardan bir tanesidir.

Birçok kişinin ismi duyduğu UCL hem lisans hem de lisans üstü düzeyde eğitim veren programlara sahip bir okuldur. Üst düzey eğitim vermesi ve disiplini sayesinde birçok başarılı öğrencinin hayallerini süslemektedir. Warwick Üniversitesi çok üst sıralarda olmasa da iş dünyasında sahip olduğu bağlantılardan dolayı öğrencilerin tercihi olmaktadır. Manchester Üniversitesi dünya sıralamasında 55. Sırada olan ve büyük bir öğrenci topluluğu bulunan, Nobel ödüllü eğitmenlere ev sahipliği yapan değerli bir üniversitedir.

İngiltere’de En İyi Ekonomi Okullarında Neden Eğitim Görmeliyim?

İngiltere de okumak her ne kadar maliyetli olsa da avantajları için saymakla bitmez desek abartmış olmayız. Öncelikle üniversitelerin çoğu büyük bir üne sahiptir. Bu durum mezun olduğunuzda sizin işe girmenizi çok daha kolaylaştıracaktır. Yine üniversiteler kaliteli bir eğitim verdiklerinden dolayı iş hayatına atıldığınızda çok daha az zorlanırsınız. Alacağınız diploma pek çok ülkede geçerli olduğundan dolayı isterseniz Avrupa da isterseniz de Amerika da kariyer yapma şansınız olur.

Nobel ödüllü eğitmenlerden ve köklü eğitim kurumlarından ders almış olmanın yanı sıra İngiltere Avrupa’yı gezmek isteyenler içine oldukça doğru bir seçenek olacaktır. Fransa’dan İskoçya’ya geniş bir tarihi ve doğal güzellikleri olan ülkeleri gezebilirsiniz. Refah düzeyi yüksek ülkelerden birisidir. Yani güven içinde okulunuzu okuyabilirsiniz. İsterseniz okurken haftada 20 saat mesaisi olan işlerde de çalışabilirsiniz.

İngiltere’de En İyi Ekonomi Okulları Ücretleri Ne Kadar?

İngiltere de okumayı düşünüyorsanız oldukça yüksek ücretleri ödemeyi göze almanız gereklidir. Her ne kadar üniversiteler başarılı öğrencilere burs imkânı tanısa da özellikle Londra ve civarında yaşama ücretleri de göz önüne alındığında burslar yeterli gelmeyebilir.

Ekonomi alanında birinci sırada yer alan Oxford yıllık ücreti 25.000 İngiliz sterlini civarındadır. Okumak için seçilen programa göre bu fiyat 30.000 İngiliz Sterlininin üzerine kadar çıkabilmektedir. Cambridge Üniversitesinin yıllık ücretleri ise 30.000civarında olmaktadır.

Fakat burs imkanları yönünden zengin bir üniversitedir. Warwick Üniversitesinin yıllık ücretleri ise 25.000 İngiliz Sterlini civarında olsa da öğrencilere konaklama imkânı sunmaktadır. London School of Economics üniversitesinin yıllık ücreti ise 20. 000civarındadır. Bu üniversitenin kendine ait yurtları bulunması öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.