Hollanda’nın En İyi Ekonomi Okulları

Hollanda’da en iyi ekonomi okulları arasında hangi okulların bulunduğunu öğrenmek isteyenler bu konuda detaylı bir araştırma yapabilirler. Ekonomi alanında dünya çapında adını duyurmuş ve çok kaliteli bir eğitim sunan üniversitelere ulaşmak için Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece ilgi duyduğunuz ve hedef olarak belirlediğiniz ekonomi eğitimini en iyi üniversitelerden alabilirsiniz.

Hollanda, dünyanın en iyi ekonomi okullarından bazıları da dahil olmak üzere, dünya çapında birçok yüksek öğrenim kurumuna sahiptir. Ülke, 200.000’den fazla öğrencinin kayıtlı olduğu 30’dan fazla üniversite ve koleje ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversiteler arasında ekonomi eğitimi sunanlar ise yine dünya çapında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu üniversiteler hakkında detaylı bilgileri aldıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hollanda’da En İyi Ekonomi Üniversiteleri Hangileridir?

Hollanda’daki en iyi ekonomi üniversiteleri; uluslararası işletme, ekonomik kalkınma ve finans alanında eğitimler sunmaktadır. Bu üniversitelerin çoğu, ikinci dil olarak Flemenkce veya İngilizce öğrenmek isteyenler için dil kursları da sunmaktadır.

Yurtdışında eğitim almakla ilgileniyorsanız ancak nereden bilgi alacağınızı bilmiyorsanız Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz. Hollanda’daki en iyi ekonomi üniversitelerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Amsterdam Üniversitesi
 2. Groningen Üniversitesi
 3. Erasmus Üniversitesi Rotterdam
 4. Radboud Üniversitesi Nijmegen
 5. Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft)
 6. VU Üniversitesi Amsterdam
 7. Leiden Üniversitesi
 8. Tilburg Üniversitesi

Hollanda küçük bir ülkedir, ancak üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Hollanda’da yaklaşık 40 üniversite vardır. Bunlardan sadece 20’si Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında kabul edilmektedir. Hollanda’da en iyi ekonomi üniversiteleri ile ekonomi hayatına sağlam bir adım atabilirsiniz.

Hollanda’da En İyi Ekonomi Okullarına Nasıl Girilir?

Hollanda’da eğitim görmeye karar verdiyseniz ve bu eğitimi ekonomi alanında almak için araştırma yapıyorsanız Hollanda’da en iyi ekonomi okulları hakkında detaylı bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Bu üniversitelerden bazıları ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Amsterdam Üniversitesi (UvA) Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir ve 1632’de kurulmuştur. Ayrıca yılda yaklaşık 30.000 öğrencisiyle Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden biri olarak tanınmıştır.  UvA’nın İşletme Ekonomisi ve Yönetimi, Finans ve Muhasebe, Uluslararası Ticaret ve Kalkınma Çalışmaları dahil olmak üzere çeşitli ekonomi bölümleri bulunmaktadır.
 • Erasmus University Rotterdam (EUR), 1969 yılında iki küçük kurumun birleşmesi ile kuruldu. Bunlar  Erasmus University Rotterdam (EUR) ve Rotterdam School of Management (RSM). EUR, ekonomi, işletme, finans ve muhasebe alanlarında eğitimler sunmaktadır.
 • Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft), 1843 yılında Hollanda Kralı II. William tarafından bir mühendislik okulu olarak kurulmuştur. Bugün mühendislik bilimlerinin yanı sıra ekonomi, işletme ve finans ve muhasebe alanlarında eğitimler sunan önemli bir teknik üniversitedir.
 • Leiden Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir ve ülkenin öncü kurumlarından biri olarak kabul edilmiştir. Üniversitenin 12 fakülte ve yüksekokulunda lisans ve lisansüstü düzeyde kayıtlı 30.000’den fazla öğrencisi vardır. Ekonomi ve İşletme Okulu (SBE), Ekonomi, Finans ve Muhasebe alanında lisans bölümleri; Uluslararası Ekonomi; Kamu Ekonomisi; İş ekonomisi; Avrupa Ekonomisi; Kantitatif Finans; Uluslararası Finans; Ticaret ve Kalkınma Ekonomisi; Finansal Ekonometri ve Veri Bilimi; Ekonomik Politika Analizi bölümleri bulunmaktadır.

Hollanda’da En İyi Ekonomi Okullarında Eğitim Nasıl Görülür?

Hollanda ekonomik yönden çok gelişmiş bir ülkedir. Bu ülkede her şeye olduğu gibi insanın eğitiminde de önem verilmektedir. Hollanda’ya yurtdışında eğitim almak için gelen birçok öğrenci bulunmaktadır. Hollanda’da en iyi ekonomi okullarında eğitim almak isterseniz size bu konuda çok farklı seçenekler sunulabilir. Bu seçenekler arasında devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler bulunmaktadır. Bu iki farklı üniversitede eğitim almak için ödenmesi gereken ücret de farklı olmaktadır.  Yurtdışından gelerek Hollanda’da ekonomi eğitimi almak isteyenler bu konuda detaylı bilgilere ulaşıp başvurularını yapabilirler.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.