Hollanda’nın En İyi 10 Üniversitesi Hangileridir?

Yurtdışında bir ülkede eğitim hayatınıza devam etmek istiyorsanız öncelikle hangi bölüm ve hangi ülke konusunda karar vermelisiniz. Sizin için doğru programı seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Başvuru süreci okuldan okula değişmektedir. Bazı üniversiteler başvuru sırasında adayların en fazla üç tercih edilen anadal seçmelerini istemektedir. Bazı üniversiteler öğrencilerin seçimlerinin kendileri için doğru olmadığına karar verirlerse öğrencilerin çalışmalarında daha sonra fikirlerini değiştirmelerine izin vermektedir. Hollanda’da en iyi 10 üniversitesi araştırmasında karşımıza çıkan okullar şunlardır:

  1. Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft)
  2. Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (AUAS)
  3. Amsterdam Üniversitesi (UvA)
  4. Erasmus Üniversitesi Rotterdam (EUR)
  5. Radboud Üniversitesi Nijmegen (RU Nijmegen)
  6. Erasmus MC Üniversitesi Tıp Merkezi Rotterdam
  7. Groningen Üniversitesi (RUG)
  8. Leiden Üniversitesi Tıp Merkezi (LUMC)
  9. Amsterdam Üniversitesi (UvA)
  10. Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft)

 

Hollanda’da En İyi 10 Üniversitesine Girmek İçin Ne Yapılmalı

Hollanda’da ilk sıralarda yer alan Amsterdam Üniversitesi (UvA) çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Hollanda’nın en büyük üniversitesidir. 1632 yılında bir devlet üniversitesi olarak kurulmuştur Kurulduğundan beri Avrupa’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir.

Amsterdam, Avrupa’nın en iyi araştırma üniversitelerinden biri olmasının yanı sıra, uluslararası öğrenciler için en popüler destinasyonlarından biri olarak adını vermek mümkündür. Şu anda kayıtlı 11.000’den fazla uluslararası öğrenci ile bu, Amsterdam’ı Avrupa’daki en büyük uluslararası öğrenci popülasyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Hollanda’da en iyi 10 üniversitesine girmek için ne yapılmalı sorusunun cevabını burada eğitim göre öğrencilerden almak mümkün olabilir. Ayrıca Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde bu konuda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.