Genç Girişim

Genç girişimci danışmanlığı ile girişimcilerin gelişme sürecinde yaşadıkları üç aşamada farklı hizmet ve destekler verilir:

Yeni bir fikri olan ve yeni iş kuranlar için her şey sorun olur. Rekabet ortamında para ve sabır hızla tükenir. Hataya tahammül yoktur ama para ve bilgi eksiğinden çaresizce arayışlara girilir. Girişim koçluğu ile girişimcinin sorunlarını daha çıkmadan öngörmeyi, doğru yolu çizmeyi ve hataya meydan vermemeye amaçlarız.

İşini markalaştıranlar tekrarı olmayan bir yolda yürürler. Zaman ve para yetmez, başarıyı istikrarla sürdürmek, doğru mecrada, doğru mesajı tekrarlamak gerekir. Girişim koçluğu ile, yüksek bütçesi ve çok zamanı olmayan girişimcilere yol gösterilir, başarıyı yıllara ve tesadüfe bırakmadan sonuca varmasını destekleriz.

İşini kurumsallaştıranlar alışkın olmadıkları bir ortama girerler. Ciro, kadro ve masraf artar, verim düşer. Yönetim ve iş yapma şekli değişir, kurucu işe yetişemez, ezber bozulur. Girişim koçu, hataların ağır sonuçlar doğurduğu bu ortamda doğru yöntemi gösterir, yeni düzene geçişi kolaylaştırır.

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de küçük çaplı girişimlerin yaklaşık %50’si ilk 3 yıl içinde gerçekleşemeden sönüyor. Girişim koçluğu çerçevesinde büyük resmi görmeye çalışarak genç girişimciye yol göstermeye çalışıyor, başarıya ulaşması adına koçluk desteği veriyoruz.