Avustralya’nın En İyi 10 Üniversitesine Nasıl Girilir?

Avustralya’daki en iyi 10 üniversiteye nasıl girilir? Avustralya’da üniversite eğitimi görmeyi istediğiniz zaman karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Avustralya’daki en iyi 10 üniversitenin tamamı mükemmel bir üne sahiptir. Bu üniversiteler dünyanın en iyileri arasında kabul edilmektedir. Ancak, Avustralya’daki tüm üniversitelerin farklı kriterlere göre sıralandığını ve Avustralya’daki en iyi üniversitelerin kesin bir listesinin olmadığını belirtmek önemlidir.

Bu yazımızda Avustralya’daki en iyi 10 üniversiteye nasıl girileceğine dair bir genel bakış sağlayacaktır. Avustralya yüksek öğretim sistemi, özel ve devlet üniversitelerinin bir karışımından oluşur. Avustralya’da 60’tan fazla üniversite vardır ve her birinin kendine özgü giriş koşulları vardır. İşte birbirinden farklı kriterlere göre Avustralya’daki en iyi 10 üniversite listesi sıralaması;

  1. Melbourne Üniversitesi
  2. Monash Üniversitesi
  3. Sidney Üniversitesi
  4. Queensland Üniversitesi
  5. Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU)
  6. Macquarie Üniversitesi, Griffith Üniversitesi
  7. Deakin Üniversitesi
  8. New South Wales Üniversitesi’dir (UNSW)
  9. Flinders University
  10. Southern Cross University

Görüldüğü üzere Avustralya’daki en iyi 10 üniversite listesi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Tam da bu noktada ülkedeki üniversitelerin çok sayıda öğrenci için oldukça cazip olduğunu ifade edebiliriz. Burada üniversite tercihinden önce mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmek şarttır. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde Avustralya’daki üniversite fırsatlarına dair bilgiler edinebilirsiniz!

İşte Avustralya’da Ön Plana Çıkan Bazı Üniversiteler

Günümüz koşullarında Avustralya uluslararası çapta pek çok farklı üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya’da ön plana çıkan üniversitelerin tamamı dünya çapında ün yapmıştır. Bu da gayet doğal olarak bu üniversitelere olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU)

Avustralya Başkent Bölgesi, Canberra’da bulunan bir devlet üniversitesidir. Avustralya Parlamentosu tarafından oluşturulmuş tek üniversitedir. ANU 1946 yılında kurulmuştur ve Avustralya’nın en iyi üniversitesidir. Bundan dolayı günümüz koşullarında Avustralya Ulusal Üniversitesini tercih edenlerin sayısında ciddi oranda bir artış gözlenmektedir.

Avustralya Ulusal Üniversitesi, Avustralya’nın başkenti Canberra, Avustralya Başkent Bölgesi’nde bulunan bir devlet üniversitesidir. ANU 1946 yılında kurulmuştur. Üniversitenin ana kampüsü, aynı zamanda üniversitenin ana yönetiminin de bulunduğu Acton’da bulunmaktadır. Avustralya Parlamentosu tarafından oluşturulmuş tek üniversitedir.

Sidney Üniversitesi (USYD) 

Sidney Üniversitesi; Sidney, Yeni Güney Galler’de bulunan bir Avustralya kamu araştırma üniversitesidir. 1850 yılında kurulmuş, ülkenin önde gelen üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Sidney Üniversitesi, dünya çapında 100’den fazla ülkeden 10.000’den fazla akademik personel tarafından verilen toplam 50.000’den fazla öğrenci nüfusu ile sanat ve bilim dallarında lisans ve lisansüstü dersler sunmaktadır. 

Melbourne Üniversitesi (UMelb)

Melbourne Üniversitesi, Melbourne, Victoria’da bulunan bir Avustralya kamu araştırma üniversitesidir. 1853’te kurulan Victoria’daki en eski üniversite ve Avustralya’daki en eski ikinci üniversitedir. Aynı zamanda, Avustralya’nın önde gelen üniversitelerinde kapsamlı yerel ve uluslararası katılım fırsatları ile birlikte geniş bir disiplin yelpazesi sunan, önde gelen Avustralyalı yükseköğretim kurumlarının koalisyonu olan Group of Eight’ın (Go8) bir üyesidir.

Melbourne Üniversitesi, dünyanın önde gelen araştırma ve öğretim kurumlarından biridir. Sanat ve hukuktan tıp, bilim ve mühendisliğe kadar çok çeşitli disiplinlerde mükemmellik konusunda güçlü bir uluslararası itibara sahiptir. Üniversite, tüm öğrencilerin erişebileceği en kaliteli eğitimi sağlamayı taahhüt eder.

Avustralya’daki en iyi 10 üniversite dünyanın en iyileri arasında sayılmaktadır. Bu üniversiteler aynı zamanda oldukça rekabetçiler. Bu kurumlardan birinde okumak istiyorsanız, girebilmek için mutlaka profesyonel anlamda bir danışmanlık hizmeti almalısınız. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tam da bu noktada mükemmel seçenekleri sizlerle buluşturmaktadır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.