Avustralya’da En İyi Ekonomi Okulları

Avustralya’da en iyi ekonomi okulları, öğrenciler için harika bir öğrenme ortamının yanı sıra en iyi programları ve kursları sunmaktadır. Avustralya’daki en iyi ekonomi okulları iyi bir sıralamaya ve itibara sahiptir. Ayrıca bölgelerindeki önde gelen işletmeler ve şirketlerle güçlü bağlantıları vardır. Öğrencilerin mezun olmadan önce gerçek hayattaki iş deneyimi kazanmalarını sağlayan Westpac Bank gibi şirketlerle ortaklıkları vardır.

Ekonomi programları için Avustralya’daki en iyi üniversiteler arasında yer almanın yanı sıra, bu kolejler aynı zamanda mükemmel öğrenim oranları sunarak onları dünyadaki diğer en iyi ekonomi okullarından daha uygun hale getirir. İşte Avustralya’daki en iyi üniversitelerden bazıları:

  • Yeni Güney Galler Üniversitesi (UNSW) – Sidney
  • Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) – Canberra
  • Melbourne Üniversitesi – Melbourne
  • Queensland Üniversitesi (UQ) – Brisbane

Avustralya’daki en iyi ekonomi okulları, büyük Brisbane, Sidney ve Melbourne şehirlerinde bulunmaktadır. Queensland Üniversitesi, Queensland’deki en eski üniversitedir ve Avustralya’daki en iyi ekonomi okullarından biridir. Üniversite, ekonomi, işletme, uygulamalı matematik ve istatistik gibi çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Üniversite ayrıca Sürekli Eğitim Merkezi aracılığıyla lisansüstü dersler sunmaktadır.

Avustralya’da En İyi Ekonomi Okulları Hangileridir?

University of Sydney, Bachelor of Commerce (Muhasebe ve Finans), Bachelor of Commerce (Ekonomi) ve Bachelor of Arts (Ekonomi) dahil olmak üzere, lisans düzeyinde çok çeşitli lisans programları sunmaktadır. Lisansüstü programlar arasında Ticaret Yüksek Lisansı (Muhasebe ve Finans), Ticaret Yüksek Lisansı (Ekonomi) ve Sanat Yüksek Lisansı (Ekonomi) bulunmaktadır. Ayrıca, Ekonomide Doktora (PhD) gibi Doktora düzeyinde dereceler sunar.

Macquarie Üniversitesi, araştırma mükemmelliği ve akademik mükemmelliğe güçlü bir şekilde odaklanan, en üst sıralarda yer alan bir başka Avustralya üniversitesidir. Üniversite, İşletme Ekonomisi Lisansı, Bilim Lisansı (Ekonomi) ve Bilim Lisansı (İşletme Ekonomisi) gibi lisans düzeyinde dereceler sunmaktadır. Lisansüstü düzeyde sunulan dereceler arasında İşletme Ekonomisi Yüksek Lisansı, Ekonomi ve Finans Yüksek Lisansı ve Ekonomide Felsefe Doktoru yer almaktadır.

Avustralya çok güçlü bir ekonomiye ve mükemmel bir eğitim sistemine sahiptir. Ülke, yüksek yaşam kalitesi ve mükemmel istihdam olanakları ile tanınmaktadır. Avustralya, dünyanın en iyileri arasında sayılan birçok en iyi üniversiteye sahiptir.

Melbourne Üniversitesi Ekonomi Alanında Ön Plana Çıkmaktadır

Melbourne Üniversitesi, Melbourne, Victoria, Avustralya’da bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 1853’te kurulan Victoria’daki en eski ikinci ve Tazmanya’daki en eski üniversitedir. The Times Higher Education (THE) World University Rankings ve QS World University Rankings tarafından 2018 yılında Avustralya üniversiteleri arasında 15. ve 21. sırada yer almıştır. Melbourne Üniversitesi’ndeki ekonomi programları aşağıdaki gibidir;

  • İktisat Lisansı (Onur)
  • Ekonomi Yüksek Lisansı
  • Ekonomi Doktora

Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU) Ekonomide İddialıdır!

Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU), Avustralya Başkent Bölgesi, Canberra’da bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. 1 Ocak 1946’da, 28 Aralık 1928’de “öğrenmenin ilerlemesi” için daha önceki bir Parlamento Yasası ile oluşturulan Canberra University College’ın yerini almak üzere bir Parlamento Yasası ile kurulmuştur. Avustralya Ulusal Üniversitesi, üç ana okulda akademik programlar sunmaktadır. Bunlar, Sanat ve Sosyal Bilimler; Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleridir. Avustralya Başkent Bölgesi, Washington DC’de kampüsleri vardır.

Sidney Üniversitesi Kamu Araştırmalarında Öncüdür

Sidney Üniversitesi, Sidney, Yeni Güney Galler’de bulunan bir Avustralya kamu araştırma üniversitesidir. 1850 yılında kurulmuş olup, Avustralya’nın ilk üniversitesidir ve en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında Avustralya’da en iyi ekonomi okulları gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkar. Siz de Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Avustralya’daki eğitim olanaklarına dair bilgiler edinebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.