AP Hazırlık

AP programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar, hem de üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Dolayısıyla AP almış öğrenciler üniversite eğitimleri süresince ciddi derecede zaman kazanarak çift-anadal (double-major) ve/veya yan dal (minor) programlarına da geçiş yapabilirler.

AP sınavları yılda sadece bir kez Mayıs ayında yapılmaktadır. Detaylı sınav takvimini incelemek için lütfen AP testini hazırlayan Collegeboard’un websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Student HUB Test Prep olarak amacımız, AP hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. 

Student HUB Test Prep  bünyesinde AP Biology, AP Calculus, AP Physics, AP Chemistry, AP Economics, AP English, AP Computer Science, AP Psychology ve AP Statististics  dersleri verilmektedir.