Amerika’nın En İyi Ekonomi Okulları

Amerika’nın en iyi ekonomi okulları dünya çapında kabul gören eğitim merkezleridir. Çok kültürlü yapısıyla, eğitim kalitesiyle birçok öğrencinin hayali Amerika’da okumaktır. Ekonomi tercih edecek öğrenciler için de Amerika’da dünyada sıralamaya girmiş çok yetkin üniversiteler bulunmaktadır. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika’nın en iyi ekonomi okulları konusunda geniş kapsamlı bir danışmanlık hizmetine imzasını atmaktadır.

Amerika’nın En İyi Ekonomi Okulları Hangileri?

Massachusetts İnstute of Technology

Konum olarak Cambridge’de bulunur. 1865’ten beri öğrenci alımı yaptığı için çok köklü bir üniversite olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 2017 yılında dünyanın en iyi ekonomi bölümüne sahip üniversitesi seçilmiştir. Son teknolojiyle donatılmış laboratuvarları, teknolojik araştırma merkezleri mevcuttur.

Eğitim, son derece profesyonel bir öğretim kadrosuyla verilmektedir. Onlarca ülkeden yüzlerce öğrenci burada okumak için kıyasıya rekabet halindedir. Dünyaca ünlü girişimcileri, bilim insanlarını, ekonomistleri mezun etmiştir.

Harvard Üniversitesi

Dünyanın en iyi ekonomi bölümünü sunan 2.üniversitesi seçilmiştir. Öğrencilerine kendilerini geliştirmek için ek finansman sağlayan sayılı üniversitelerdendir. Nobel Ekonomi Ödülü sahiplerinin çoğu Harvard Üniversitesi mezunudur.

Yale Üniversitesi

Amerika’nın en iyi, en prestijli üniversitelerinden biridir. ABD başkanlarının birçoğu bu üniversiteden mezun olmuştur.  Psikoloji, hukuk, tıp, işletme gibi bölümlerde eğitim sağlamaktadır. İşletme bölümü, uzmanlık alanları ekonomi olmakla birlikte; finans, uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret, muhasebe gibi alanlarda eğitim vermektedir. Küresel bir eğitim sağlamaktadır. Bugün saygın iş insanlarının birçoğu buradan mezun olmuştur.

California Institute Of Technology

Amerika’nın en iyi ekonomi bölümüne sahip üniversitelerinde ilk 5’e giren California Instute Of Technology, 28 lisans,30 lisansüstü programına sahiptir. Başvuranların yaklaşık %8’inin kabul aldığı bu üniversiteye girmeden önce giriş koşullarının iyi planlanması önem arz eder.

Cornell Üniversitesi

New York’ta bulunan Cornell Üniversitesi, özel üniversite statüsündedir. Western Union’un kurucusu Ezra Cornell tarafından kurulmuş ve şu an hâlihazırda yaklaşık yirmi bin öğrencisi mevcuttur.

Öğrencilere sağladığı teknolojik ve sosyal desteklerle öğrencinin kendini geliştirme aşamasında oldukça profesyonel bir eğitim ve eğitim kadrosu sunmaktadır. Ekonomi alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler çok iyi koşullarda okuyabilecekleri bir üniversitedir.

Amerika’da En İyi Ekonomi Okullarını Nasıl Tercih Edebilirim?

Üniversite seçimi öğrenci için oldukça zor bir süreçtir. Özellikle yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için teknoloji ve eğitim şartları çok daha gelişmiş olan Amerika’da üniversite nasıl okurum sorusu ortaya çıkar. Amerika’da okumak için öncelikle ülkemizden mezun olunan lise başarısı çok önemlidir. Öğrencinin başarılı olması ve geleceğini şekillendirmesi için not ortalamasını ve istenen diğer şartları sağlaması gerekir.

Amerika’da üniversite seçimi; kalabalık bir yerinde mi daha sakin bir yerinde mi üniversite tercih etmeli ya da konaklama imkanı, çalışma imkanı, sosyal imkanlar dahilinde neresi daha avantajlı bunun araştırılması çok önemli. Eğitimle ilgili olarak da tercih edilecek üniversitenin başarı sıralaması, mezun olunduğunda sunulan imkanlar, lisansüstü düşünülüyorsa lisans sonrası nasıl bir imkan sunulacağı, dersler, kredi sistemi gibi birçok konuda gündeme gelir.

Amerika’da okumak birçok öğrencinin hayalidir fakat burada okumanın maliyetini göz önünde bulundurarak, tercih edilen okulun finansal anlamda başvuru ücreti, konaklama, mülakat için uçak bileti yardımı gibi imkanları olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır.

Amerika’nın En İyi Ekonomi Okullarında Nasıl Okurum?

Amerika’da okumak için ilk etapta yabancı dil sınavına girilmesi ve yeterli puanın alınması gerekmektedir. TOEFL sınavı klasik olmakla birlikte bir de SAT denilen, Amerika’da eğitim görmek için öğrencinin yeterliliğini ölçen sınavdır. Türkiye’de herhangi bir üniversite sınavına girmek ve başarılı olmak şartı aranmaz. Lise mezuniyet not ortalaması dikkate alınır.

Lise son sınıfta uygun bir danışma hizmeti veren şirketle anlaşarak istenilen üniversiteye girmek için özel şartların varlığı ve genel anlamda nelerin yapılması gerektiğiyle ilgili danışmanlık hizmeti alınabilir. İlgili danışma şirketi referans mektubu yazılması konusunda öğrenciye yardımcı olacaktır. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika’da en iyi ekonomi okulları hakkında aradığınız bilgilerin adresi konumunda yer almaktadır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.