Amerika’da Spor

Türkiye şartlarında akademik başarı ile spor yaşamını birlikte götürmek çok emek ve fedakarlık gerektiriyor. Çoğu zaman dengeyi kurmakta zorlanan aileler ve öğrenciler tercihlerini akademik ve kariyer tarafında kullanarak, yıllarca emek verdiklerini sporlarını kenara atabiliyor. Yada ikisini birlikte götürmeye çalışırken akademik tarafta düşüş yaşayıp gelecekleri ile alakalı birçok fırsatı kaçırma riskine girebiliyorlar. 

Student HUB olarak biz öğrencilere erken yıllarda farkındalık yaratarak sporla birlikte akademik hayatlarını dengelemelerinde yardımcı oluyor, yatırım yaptıkları ve sonuç aldıkları spor başarılarını nasıl eğitime ve akademik başarıya çevirecekleri noktasında rehberlik ediyoruz.

NCAA Division I-II-III okullarına yönelik olarak hazırladığımız öğrencileri, çözüm ortaklarımız olan Athletes USA ve NCSA desteği ile ile Amerika’daki liselerin ve üniversitelerin koçları ile buluşturuyor, öğrencilerin spor profillerine en uygun okullardan kabul ve burs almaları konusunda destek veriyoruz. Ağırlıklı olarak üzerinde çalıştığımız NCAA sporları şu şekilde sıralanabilir: