Amerika’da Okurken Konaklama Olanakları Nelerdir?

Amerika’da okurken konaklama olanakları gündeme geldiğinde karşımıza birden fazla seçenek çıkmaktadır. Amerika’da okurken bir çok konaklama fırsatlarına sahip olabilirsiniz. Üniversite okurken öğrencinin en çok tercih ettiklerinden birisi yurtlardır. Hem özel hem de devlet yurtları seçenekleriyle okulunuzda en yakın yurdu tercih edebilirsiniz. Bu yurtlarda genellikle başka ülkelerden gelen öğrenciler olduğu için farklı kültürlerden insanlarla tanışmış ve arkadaş olmuş olursunuz.

 

Yurt içerisindeki olanaklara göre fiyatları değişmektedir. Odalar tek kişilik, iki kişilik, üç ya da dört kişilik olarak değişmektedir. Bu da fiyatları etkilemektedir. Bazı Yurtlar içerisinde yemek varken bazılarına yoktur. Kendinize en uygun olan yurdu böylelikle seçebilirsiniz. Konaklama için ikinci bir seçenek ise yine özel yurtlardır.

 

Özel Yurtlar devlet yurtlarına göre daha konforlu ve daha rahat bir hizmet sunmaktadır. Fakat fiyatları devlet yurtlarından daha fazladır. Yine konaklamak için bir başka seçenek ise en ya da oda kiralamaktır. Yurtdışına giden bir çok öğrencinin tercih ettiği bir seçenektir. Fakat bu seçenek yurtlara göre daha yüksek maliyetlidir. Ev kiraları da şehirden şehire değişmektedir. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika’da okurken konaklama olanakları konusunda nitelikli bir şekilde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 

Son olarak Avrupa’da daha yaygın olsa da Amerika’da da aile yanında konaklayan bilirsiniz. Ayna yanında konaklamanın avantajları yemek temizlik ve bir odanızın olmasıdır. Ama evin içerisinde bir çocuğun olduğunu ve rahat edip edemeyeceğinizi unutmamalısınız. Tüm bu seçenekleri düşünerek kendiniz için en doğru karar vermelisiniz. Fiyatları karşılaştırarak en makul fiyatlısı sizin için uygun ise tercih edebilirsiniz.

 

Amerika’da Okurken Konaklama Olanakları Ne Kadardır?

 

Amerika’da okurken konaklamak istediğiniz yere göre fiyatların değişmektedir. Yurtların içerisinde bile özel ve devlet olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu da fiyatı etkileyen etkenlerden bir tanesidir. Bir devlet yurduyla bir özel yurt aynı fiyatta değildir. Bu yurtların bulunduğu semtler okula yakınlığı gibi etkiler de fiyata etkiler.

 

Aslında çok fazla olanak aramıyorsanız kendinize en uygun konaklama yerini bulabilirsiniz. Konaklamada aradığınız kriterler oldukça önemlidir. Bu kriterlerde konaklamanın fiyatına etki etmektedir. Bir yurtta kalacak olsanız bile tek kişilik dört kişilik yurt odaları arasında oldukça fazla fiyat farkı bulunmalıdır.  Kendinizi nasıl en iyi hissedeceksiniz öyle bir konaklama alanında kalmanızı öneririz. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı nitelikli bir danışmanlık hizmetini sizlerle buluşturmaktadır.

 

Amerika’da Okurken Konaklama Olanakları Ücretsiz Mi?

 

Amerika’da okurken konaklama ücretsiz değildir. Her nerede kalacak olursanız olun belli bir ücret ödemeniz gerekir. Yurtta, evde ya da bir aile yanında kalsanız bile her zaman ücret ödemelisiniz. Sadece oluşacak farklar ödeyeceğiniz miktarlardır. Bir ev kirası ile bir yurt kirası bir değildir.

 

Bir çok farklı etkene dayanarak fiyatlarda değişkenlikler oluşur. Bazı Yurtlar uygundur fakat içerisinden yemek bulunmaz. Ya da bazı Yurtlar çok pahalıdır fakat içerisinde hem yemek vardır hem de odalar tek kişiliktir. Bu gibi nedenlerle fiyatları siz belirleyebilirsiniz.

 

Amerika’da Okurken Yurt Fiyatları Ne Kadar? 

 

Amerika’da okurken yurtta kalmak istiyorsanız öncelikle nasıl bir yurtta kalmak istediğinizde karar vermelisiniz. Amerika’daki yurtlar ikiye ayrılmaktadır. Birincisi devlet yurdu ikincisi ise özel yurtlardır. Her ikisinin de yıllık fiyatları birbirlerinden farklıdır. İçerisinde bulunan hizmetler bile farklıdır.

 

Özel yurtlardaki kalite ve konfor devlet yurtlarında her zaman daha fazladır. Devlet yurtlarında yıllık ortalama 4 bin Dolarla 9 bin Dolar civarındadır. Özel yurtlarda ise ortalama aylık ücret 470 ile 800 Dolar arasındadır. Bu nedenle fiyat performans karşılaştırması yaparak kendinize en uygun yurda karar vermelisiniz.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.