Amerika’da Bir Yıllık Lisans Eğitimi Maliyeti Ne Kadar?

Amerika’da bir yıllık lisans eğitimi maliyeti söz konusu olduğu zaman farklı ücret seçeneklerinden söz edebiliriz. Yurt dışında üniversite okumak, lisans eğitimi almak için birçok öğrencinin ilk tercihlerinden bir tanesi Amerika’dır. Jeopolitik konumu sayesinde, çok kültürlü bir yapıya sahip olması nedeniyle sıkça tercih edilir. Amerika eğitim düzeyi yüksek olan bir ülkedir. Dünya genelinde en iyi üniversitelerin birçoğu Amerika’da bulunmaktadır. Ana dilinin İngilizce olması nedeniylede tercih edilmesi daha da fazla artmaktadır.

Amerika’da okumak için belli bir ücret mutlaka ödemelisiniz. Bu ücretlerin değişmesinde bazı etkenler vardır. Örneğin Amerika’da iki farklı üniversite vardır. Devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler. Devlet üniversitesinde ve özel üniversitede okumak aynı masrafa denk gelmemektedir. Diğer etken ise üniversitenin bulunduğu eyalettir. Her eyalette barınma masrafları bir değildir. Barınma ve yurt ücretleri arttıkça eğitim maliyeti de o kadar artmış olacaktır.

Yurt dışında lisans eğitimi almak için harç ve barınma ücreti ödemelisiniz. Bu ücretlerde özel üniversiteler için yıllık ortalama 49,000 Dolar civarındadır. Devlet üniversitelerinde ise bu ücret yıllık ortalama 38,000 Dolardır. Bu fiyatlar yalnızca harç ve barınma ücreti içermektedirler. Geri kalan kendi harcamalarınız bu tutarın dışındadır. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika’da bir yıllık lisans eğitimi maliyeti konusunda kapsamlı bilgileri sizlerle buluşturmaktadır.

Amerika’da Bir Yıllık Lisans Eğitimi Ücretleri Ne Kadar?

Dünya genelinde en iyi eğitim Amerika’da alınmaktadır. Çok fazla sayıda iyi üniversiteleri olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilme sebeplerinden bir tanesidir. Birçok kişinin de İngilizce bilmesi sebebiyle Amerika bir fırsat olarak görülmektedir. Birçok öğrencinin Amerika’da eğitim ücretlerinin yüksek olduğunu bilir. Bu ücretler istediğiniz üniversiteye, almak istediğiniz eğitime ve okumak istediğiniz bölüme göre değişkenlikler gösterebilmektedir.

Her üniversitenin başarısı birbirinden farklıdır. Her üniversitenin eğitim seviyesi birbirinden farklıdır. Bu nedenle her üniversitenin eğitim ücretleri de birbirinden farklıdır. Üniversiteden üniversiteye, bulunan eyalete göre fiyatlarda farklılıklar oluşmaktadır. Student-Hub Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika’da bir yıllık lisans eğitimi maliyeti gündeme geldiği zaman geniş kapsamlı bilgiler takipçileriyle buluşturmaktadır.

Amerika’da Bir Yıllık Lisans Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Amerika’da eğitim ücretlerini birçok etken belirlemektir. Amerika’da eğitim ücretleri yüksektir. Kur bazından dolayı Amerika’da okumak bizim ülkede yaşayan kişilere pahalı gelmektedir. Daha sonrasında vize ve pasaport işlemlerinden sonra lisans eğitimi için harç ve yut ücretleri ödenir. Harç eyaletten eyalete değişmektedir. Aynı şekilde yurt ücretleri de bulunan semte göre değişkenlik gösterir. Her semtte yut ücretleri farklıdır.

Eğer üniversitenizden uzak bir eyaletten okumayı kabul ediyorsanız daha uyguna yurtlar bulabilirsiniz. Aradığınız kriterde üniversite ve eğitimlerinde de oldukça farklılık oluşur. Her üniversitenin eğitim ücretleri birbirinden farklıdır. Bir de Amerika’da iki çeşit üniversite mevcuttur. Bunlardan birincisi özel üniversiteler ikincisi ise devlet üniversiteleridir.

Tercih edeceğiniz üniversiteye göre fiyatla belirlenmektedir. Okuyacağınız üniversitenin iki yıllık ya da dört yıllık olması da ücretlerin belirlenmesinde etkilidir. Ayrıca bir diğer etkili faktör ise okuduğunuz bölümdür. Her bölümün ücreti birbirinden farklıdır.

Amerika’da Bir Yıllık Lisans Eğitim Masraflarında Neler Var?

Amerika’da eğitim almak ayrıcalıklı bir durumdur. Bu hem sizin geleceğiniz için hem de kendinizi geliştirebilmeniz için oldukça iyi bir fırsattır. Böyle bir imkana sahipseniz eğer Amerika’da lisans eğitiminiz alarak geleceğiniz için önemli bir adım atabilirsiniz. Sonucunda ise geleceğinize ve mesleğinize büyük bir yatırım yapmış olursunuz. Amerika’da eğitim için ödenmesi gereken bazı ücretler vardır. Bu ücretlerin içerisinde ise;

  • Harç ücreti
  • Üniversite ücreti
  • Yurt ya da konaklama ücreti
  • Kendi sosyal hayatınız
  • Ulaşım ücreti
  • Yeme-içme ücreti

Yorum Ekle

E-posta adresiniz gizlidir.