A LEVEL Hazırlık

A Level, tam zamanlı iki yıl süren bir programdır ve iki aşamada tamamlanır: İlk yıl Advanced Subsidiary (AS) denilen tamamlayıcı eğitim ve A2 seviyesi olarak bilinen ikinci yıl eğitiminden oluşmakta olup bunların tamamı A Levels olarak adlandırılmıştır. Her bir aşama tek başına bir kalifikasyon olarak edinilebildiği gibi bütün bir A Levels’in ilk yarısı olarak da alınabilir.

A Levels’da kalifikasyonlar, geleneksel ders çalışma becerileri üzerine yoğunlaşır ve bu kalifikasyonları alan öğrenciler oldukça geniş bir yelpazedeki akademik konuların yanında mesleğe yönelik alan seçimleri de yapabilirler. Esnek müfredatları sayesinde öğrenciler yalnızca İngilizce değil, 60’a yakın konuyu içeren kombinasyonlarda eğitim alabilirler. Okullar, özelleştirilerek bireye uygun hale getirilmiş müfredatlar hazırlayabilir, üniversitelerin ve işverenlerin aradığı bilgi ve algılama becerilerini geliştirebilirler.

A-Level ders programları öğrencilerin konular, özgür öğrenme ve yapıcı düşünme becerileri ile ilgili derin bir anlayış geliştirmesine yardımcı olurlar. Bu program öğrencilerin Birleşik Krallık, İrlanda, Amerika, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Hindistan, Singapur, Mısır, Ürdün, Güney Afrika, Hollanda, Almanya ve İspanya üniversiteleri dâhil dünyanın en önemli üniversitelerine girmelerini sağlayan, dünya çapında tanınmış bir kalifikasyondur. Birleşik Krallık üniversitelerinin tamamı ve Harvard, Yale, MIT ve Stanford dâhil 450’den fazla Amerikan üniversitesi AS ve A Levels’ı kabul etmektedirler.

Bir öğrenci, aldığı her AS ve A Level için ayrı bir not alır. Bu not, en yüksek başarı seviyesi olan A*’dan, geçmek için gerekli olan en düşük performansı gösteren E’ye kadar olan bir not çizelgesine kaydedilir. A Level’da alınan iyi notlar, Amerika’daki ve Kanada’daki üniversitelerde tam bir senelik ileri seviyeye geçiş ya da kredi transferi sağlarlar.

Student HUB Test Prep olarak amacımız, A-Level hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve hedeflediği okullara hazırlamaktır. 

Student HUB Test Prep  bünyesinde Mathematics, Physics, Chemistry, Biology, Business Studies, Economics, English Literature ve Computer Science dersleri verilmektedir.